Bendruomenė ir ekspertai bendradarbiaus kurdami Augustinų komplekso įveiklinimo viziją

Asociacija Lietuvos socialinių inovacijų klasteris kartu su MB Bauland urbanistų komanda, VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centru bei kviestiniais ekspertais iš Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklo pradeda įgyvendinti dalinai Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Ekspertus ir bendruomenę įtraukianti Augustinų komplekso architektūrinių ir socialinio įveiklinimo galimybių studija“.

„Projekto metu bus parengta Augustinų vienuolyno komplekso architektūrinių ir socialinio įveiklinimo galimybių studija, apimanti ekspertų įžvalgas, bendruomenės išsakytus poreikius, lūkesčius, vizijas. Bendruomenės nariai bei suinteresuotos teritoriškai bei veiklos prasme organizacijos bus kviečiamos dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse Vilniuje, komplekso teritorijoje“ – siekiamą projekto rezultatą pristatė Vilma Popovienė, asociacijos Lietuvos socialinių inovacijų klasteris direktorė.

„Kalbėtis ir teikti kūrybinius pasiūlymus, išsakyti savo lūkesčius suinteresuotas šalis jau artimiausiu metu kviesime viešai skelbdami informaciją apie artėjančius renginius asociacijos ir projekto partnerių FB paskyrose. Be abejo – didžiausias ir įdomiausias darbas teks studijos rengėjų komandai – sukomponuoti geriausias idėjas, atrinkti suderinamus lūkesčius ir apibendrinti viziją, kurią įgyvendinus trimis palaipsniais etapais architektūrinis ir socialinis komplekso įveiklinimas kokybiškai integruotųsi į Vilniaus miesto ir miestiečių gyvenimą“ – mintimis apie beprasidedančius darbus ir būsimo rezultato viziją pasidalino asociacijos Lietuvos socialinių inovacijų klasteris Projektų ir socialinių iniciatyvų koordinatorė Dovilė Kriukelytė. 

„Buvusio Augustinų vienuolyno komplekso ansamblis yra unikalus ir svarbus architektūrine, paveldosaugine, sociokultūrine ir edukacine prasmėmis visam Vilniaus miestui ir jo gyventojams. Urbanistinė komplekso vizija turi būti kuriame intensyvaus planavimo proceso metu visų suinteresuotų šalių, tik kompleksinis ir ilgalaikę perspektyvą turintis šio komplekso įveiklinimo požiūris gali sukurti išliekamąją vertę. Inicijuodami šį projektą, jaučiame jo simboliškumą bendradarbiavimo kultūrai kurti. Integruodami aktualiausius suinteresuotų šalių poreikius, pasiūlysime kūrybišką istorinės vietos atgimimą ir galimybės būti joje viziją“ – urbanistinio projekto socialinę reikšmę Vilniaus miestui įvardijo projekto vadovas Donatas Baltrušaitis.

Scroll to Top